© 2013 Patrycjaa tumblr_mhx0vitjJs1rtzswwo1_500

Rita Ora

Rita Sahatçiu Ora (ur. 26 listopada 1990 roku w Prisztinie[1]) – angielska piosenkarka i autorka tekstów znana jako Rita Ora. W 2012 roku został wydany jej debiutancki album, zatytułowany Ora, z którego trzy utwory dotarły do pierwszego miejsca na liście UK Singles Chart[2]. Album zadebiutował na szczycie bestsellerów w Wielkiej Brytanii i Szkocji[2], sprzedając się w ilości 40 tysięcy egzemplarzy w pierwszym tygodniu.

Biografia[edytuj]

Wczesne lata[edytuj]

Rita Ora urodziła się w 1990 roku w PrisztinieSocjalistycznej Federacyjnej Republice Jugosławii (dzisiejsze Kosowo) i wyemigrowała razem z rodziną w tym samym roku do Wielkiej Brytanii. Dorastała w zachodnim Londynie i uczęszczała do szkoły podstawowej St Cuthbert with St Matthias CE w Earls Court, a następnie do Sylvia Young Theatre School. Zaczęła śpiewać w młodym wieku[3]. W 2004 roku zagrała w filmie Kłopotliwy towar[4]. Brała udział w castingu do programu Eurovision: Your Country Needs You, który miał wyłonić brytyjskiego reprezentanta do Konkursu Piosenki Eurowizji w 2009 roku, ale w późniejszych etapie wycofała się tłumacząc się tym, że nie jest gotowa[5]. W 2012 roku spotykała się z Robertem Juniorem Kardashianem. Związek jednak rozpadł się pod zarzutem licznych zdrad Rity z innymi mężczyznami.

Imię i nazwisko Rita Sahatçiu Ora
Data i miejsce urodzenia 26 listopada 1990
PrisztinaJugosławia
Pochodzenie  Wielka Brytania
Instrument wokal
Typ głosu mezzosopran
Gatunek popR&Bdance-pop
Zawód wokalistka
Aktywność 2007-do teraz
Wytwórnia płytowa Roc Nation
Powiązania ColdplayDJ FreshJay-Z,Tinie TempahDrake

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nigdy nie jest publikowany ani udostępniany. Pola wymagane zostały oznaczone symbolem *

*
*

Możesz użyć następujących znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>